6 thoughts on “Kurumsal Mail Hesabının Yandex Maile Taşınması

 1. Özgür Bektaş

  Merhabalar ,
  İşlemler gayet açık fakat kafamı karıştıran bir konu var . Name server ları yandexe taşıdıktan sonra sitenin barındırıldığı hosting etkilenmez mi ? websitesini nerede barındıracağız ?

  Reply
  1. DK

   Özgür Bektaş

   Hosting satın alımı yaptığında, sitenin barındığı server ile, mail server birbirinden ayrıdır.
   sen yandexe taşıyarak sadece mail serverı taşımış oluyorsun.
   haliyle değişen name server, mail server’ın name serveri olmuş oluyor. Böylelikle bu söz konusu değişiklik sadece mail serverda yapıldığı için sitenin barındığı serverda herhangi bir değişiklik olmuyor. bu sayede mail serverin değişmiş, host serverın aynı kalmış oluyor.

   Reply
 2. ibrahim

  hocam ben denedim kendi alan adım için. bir şekilde hata oldu. şimdi hep şu yazı var.: Domain confirmed
  MX records for this domain have not been set up. ben godaddy den gerekli işlemleri yaptım ancak sonrasında bir kaç saat bekledim bağlanacak mı diye olmayınca godaddy den tekrar girdiğim bilgileri sildim. ama şimdi işlemleri sıfırdan yapmak istiyorum ancak ne zaman yandex connect te girsem kendi alanadım orada silemiyorum oradan. Bildiğiniz bir yöntem var mı ?

  Reply
  1. Ortaç Demirel Post author

   Selamlar,

   Yandex tarafından silinmesinde problem olmamalı. Ben birkaç kez silip yapmıştım. Ekranda bir uyarı ya da hata var mıdır?

   Reply
 3. Seyit

  Hocam merhaba,
  Google alt yapısını kullanan şirket hesabımızı Yandex’e taşımak istiyoruz. Yukarıdaki işlemleri tek tek uygulayacağız. Fakat önemli bir sorum var, Google’daki yaklaşık 4000 mailimizi senkronize edebilecek miyiz Yandex’e?

  Reply
  1. Ortaç Demirel Post author

   Selamlar,

   Şu anda kullanmakta olduğunuz google emaillinizi pop3 hizmeti ile alıyor olmalısınız. Eğer outlook kullanıyorsanız herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Pop3 olarak yandex i seçtiğinizde emailler outlookta aynen kalır.

   Gmail ile bağlantı yapıyorsanız gmail hesabına yandex pop3 ü bağladığınızda gene eski emaillere erişim olur.

   Diyelim ki komple yandex email yönetimine geçecekseniz. O zaman her kullanıcıya yandex açın. (zaten her türlü yapmak durumundasınız) Önce gmail i bağlayın. Tüm kullanıcıların emaili gelince bu seferde yandex email hesabınızı için pop3 kaydınızı DNS den değiştirin.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *